kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • אמר הרב''ש בשם אביו הקדוש : "כתוב : "כל מה שיאמר לך בעה''ב עשה, חוץ מצא". אדם צריך להיות דבוק בבורא...חוץ מאם יאמר לו לצאת חוץ לקדושה, אז שלא ישמע לו". הרב א. מ. גוטליב "הסולם". Pasakė ravas Baruchas Ašlagas savo švento tėvo vardu: „parašyta „viską ką sakys tau Kūrėjas pasaulyje, kuris ateis – vykdyk, išskyrus „išeik“. T.y. žmogus turi būti visada susiliejęs su Kūrėju... išskyrus, jei jam pasakys „išeik“ iš šventumo, tada žmogus turi neklausyti...“ (Ravas A. M. Gotlibas „Hasulam“)

פתיחה לחכמת הקבלה מב  

Įvadas į kabalos išmintį

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

 
 
 

Uždaryti užduotį                                                       42.


Taigi paaiškinome, kodėl pakopos nusileidžia viena žemiau kitos, parcufų vystymosi vienas iš kito metu.
Ir viskas vyksta dėl or pnimi ir or mekif bitūšo, kuris kiekviename parcufe visada panaikina paskutinį avijuto rešimot aspektą.


Taip pat reikia žinoti, kad šiuose, pasilikusiuose masache po nuskaidrėjimo rešimot, visada yra du aspektai:
1. rešimo de avijut.
2. rešimot de itlabšut.


Pavyzdžiui kai nuskaidrėjo pirmo Adam Kadmon parcufo masach de guf sakėmė, kad pradingo pakutinis avijuto rešimo, t.y. bchina dalet, ir masache liko tik bchinos gimel avijutas.
Tačiau bchinos dalet rešimo yra sudarytas iš dviejų dalių, tai yra iš „itlabšut“ ir „avijut“.
Ir todėl po nuskaidrėjimo iš masacho dingsta tik bchinos dalet rešimo de avijut, tačiau bchinos dalet rešimo de itlabšuto pasilieka masache ir nedingsta.


Tai reiškia, kad rešimo de itlabšut rešimo yra žymiai „skaidresnė“ už rešimo de avijut, todėl ji neturi pakankamo avijuto zivugui su akštutine šviesa.
Taigi šis rešimo de itlabšuto nuskaidrėjimo metu pasilieka kiekviename parcufe.
O tai, kad sakėmė, kad nuskaidrėjimo metu visada dingsta iš parcufo paskutinis aspektas, tai liečia tik rešimo de avijut.