kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • ועם כל המתבאר לעיל, תבין מה שנמצאים לפעמים בספרי הקבלה, כינויים וערכים הזרים מאד לרוח אנושי. בעה''ס, מהות חכמת הקבלה Dabar tampa aišku, kodėl kabalistinėje literatūroje mes galime sutikti „keistų“ ir „nepadorių“ pavadinimų. (Baal Sulamas „Kabalos išminties esmė“)

Praktinė Halacha (Įstatymai)

שביעית – שמיטה metai

I. M. Lav

Panašiai, kaip Šabato metu žmogus atsiskiria nuo materialaus pasaulio, fizinio darbo, ir dvasiškai atsinaujina ateinančiai šešių darbo dienų savaitei, taip ir su שביעית – žmogui duodami vieneri metai, kad pakiltų į naują dvasinį lygį.

115/116178.jpg

שערי קדושה חלק ב שער ו

Šventumo vartai Antra dalis. Šeštieji vartai

rabi Chaimas Vitalis

Kūrėjo Vardo niekinimas yra sunkesnis pražengimas už visus kitus.

115/116578.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Tu bi Švat

I. M. Lav

Tu bi Švat simbolizuoja žemės suklestėjimą, jos atgimimą, apgyvendinimą bei gamtos grožį. Yra paprotys per Tu bi Švat valgyti Izraelio žemės vaisius – kaip simbolį, medžių šventei pažymėti.

115/116233.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Pesachas

I. M. Lav

Pesacho sederio metu reikia išgerti keturias taures vyno, atminčiai apie išsilaisvinimą iš vergijos. Penkta taurė, statoma stalo viduryje, simboliškai skiriama pranašui Elijahu.

115/116310.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Pesachas

I. M. Lav

Jau nuo seno sederis tapo Pesacho simboliu. Daugybė įstatymų yra susiję su juo: ir tų, kurie užrašyti Toroje, ir tų, kurie nustatyti išminčių - daugybė šios nakties papročių duoda galimybę vėl išgyventi praeities įvykius.

115/116318.jpg