kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • ועם כל המתבאר לעיל, תבין מה שנמצאים לפעמים בספרי הקבלה, כינויים וערכים הזרים מאד לרוח אנושי. בעה''ס, מהות חכמת הקבלה Dabar tampa aišku, kodėl kabalistinėje literatūroje mes galime sutikti „keistų“ ir „nepadorių“ pavadinimų. (Baal Sulamas „Kabalos išminties esmė“)

Praktinė Halacha (Įstatymai)

„Chupa“ ir „kidušin“ „קידושין“ ir „חופה“

I. M. Lav

קידושין „Kidušin“ ceremonijos centre - sutuoktuvių žiedo perdavimas nuotakai. Žiedas - ne santuokos sudarymo simbolis, bet jo pagalba ir yra sudaroma santuoka. Todėl šis žiedas būtinai turi būti jaunikio nuosavybe, ir jis turi jį nupirkti už savo pinigus. Kitu atveju קידושין neturi galios.

115/116189.jpg

החרות יא

Laisvė

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Ir yra šiuolaikinių „išorinių“ (ateistinių) išminčių, kurie įsižiūrėjo į aukščiau aprašytus dalykus ir pamatė, kad žmogaus protas - tai gyvenimo įvykių ir atsitikimų „produktas“.

115/116358.jpg

הקדמה לספר פנים מאירות ומסבירות

Įvadas į knygą „Veidas šviečia ir paaiškina“

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Ateik ir pažiūrėk, ką pasakė išminčius ravas A. Even Ezra savo knygoje „Even Mora“. „O dabar atkreipk dėmesį ir žinok: visos priedermės užrašytos Toroje ir tas, kurias pridėjo Tėvai, nors daugelis yra „veiksmo“ arba „žodžiu“, visos jos yra skirtos „širdies“ ištaisymui.

115/116615.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

10-to teveto pasninkas

I. M. Lav

Keturios dienos metuose primena apie Šventyklos sugriovimą, ir jos atitinka 4 šios nelaimės etapus: tai 10 teveto, 17 tamuzo, 9 avo ir Gedalijos pasninkas. 10 teveto pasninkas tęsiasi nuo aušros iki saulėlydžio. Net jei ši diena išpuola penktadienį, yra pasninkaujama, nes yra parašyta: "...tą pačią dieną".

115/116182.jpg

מהות חכמת הקבלה ה

Kabalos išminties esmė

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Ir jei pažiūrėsime į materialų pasaulį, atsiskleidžiantį mūsų pojūčiuose, taip pat surasime tokius „konkrečius” dalykus, apie kuriuos iš tikro mes neturime jokio apčiuopiamo supratimo ir įsivaizdavimo.

115/116180.jpg