kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • ואילו הבטחתני להשיג כל רזיך ולהיות בין הנשגבים אליך, ולא הלבשתם בי בהוה ממש – דייני. בעל הסולם דייני. Jeigu būtum tik prižadėjęs man pasiekti ir suvokti visas Tavo paslaptis (Kūrėjau), ir būti tarp labiausiai išaukštintų, bei išrinktųjų pas Tave, bet nebūtum to įvykdęs dabar būtent – man užtektų ir tiek. (Baal Sulamas „Man užtektų ir tiek“).

Praktinė Halacha (Įstatymai)

10-to teveto pasninkas

I. M. Lav

Keturios dienos metuose primena apie Šventyklos sugriovimą, ir jos atitinka 4 šios nelaimės etapus: tai 10 teveto, 17 tamuzo, 9 avo ir Gedalijos pasninkas. 10 teveto pasninkas tęsiasi nuo aušros iki saulėlydžio. Net jei ši diena išpuola penktadienį, yra pasninkaujama, nes yra parašyta: "...tą pačią dieną".

115/116182.jpg

מהות חכמת הקבלה ה

Kabalos išminties esmė

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Ir jei pažiūrėsime į materialų pasaulį, atsiskleidžiantį mūsų pojūčiuose, taip pat surasime tokius „konkrečius” dalykus, apie kuriuos iš tikro mes neturime jokio apčiuopiamo supratimo ir įsivaizdavimo.

115/116180.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

שביעית – שמיטה metai

I. M. Lav

Panašiai, kaip Šabato metu žmogus atsiskiria nuo materialaus pasaulio, fizinio darbo, ir dvasiškai atsinaujina ateinančiai šešių darbo dienų savaitei, taip ir su שביעית – žmogui duodami vieneri metai, kad pakiltų į naują dvasinį lygį.

115/116178.jpg

שערי קדושה חלק ב שער ו

Šventumo vartai Antra dalis. Šeštieji vartai

rabi Chaimas Vitalis

Kūrėjo Vardo niekinimas yra sunkesnis pražengimas už visus kitus.

115/116578.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Tu bi Švat

I. M. Lav

Tu bi Švat simbolizuoja žemės suklestėjimą, jos atgimimą, apgyvendinimą bei gamtos grožį. Yra paprotys per Tu bi Švat valgyti Izraelio žemės vaisius – kaip simbolį, medžių šventei pažymėti.

115/116233.jpg