kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • ואילו הבטחתני להשיג כל רזיך ולהיות בין הנשגבים אליך, ולא הלבשתם בי בהוה ממש – דייני. בעל הסולם דייני. Jeigu būtum tik prižadėjęs man pasiekti ir suvokti visas Tavo paslaptis (Kūrėjau), ir būti tarp labiausiai išaukštintų, bei išrinktųjų pas Tave, bet nebūtum to įvykdęs dabar būtent – man užtektų ir tiek. (Baal Sulamas „Man užtektų ir tiek“).

הקדמה לספר הזהר לה,לו,לז, לח

Įvadas į knygą Zohar

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Taigi „noro gauti“ pirmas lygis (bchina alef ), vadinamas „domem“ (negyvasis). Tai „noro gauti“ atsivėrimo mūsų materialiame pasaulyje pradžia.

115/116860.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

17 tamuzo

I. M. Lav

17 tamuzo - tai vienas iš keturių pasninkų, skirtų atminimui apie Šventyklos sugriovimą, kiti trys pasninkai tai: Gedalijos pasninkas (3 tišrei mėnesio diena), Dešimta teveto ir Devinta avo.

115/116368.jpg

החרות ה

Laisvė

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Pirmas faktorius – prigimtis (מצע) yra pirminė žmogaus materija, nes žmogus yra sukurtas principu „ješ me ješ“ (egzistencija iš egzistencijos), t.y. žmogus yra savo gimdytojų „smegenų vaisius“.

115/116336.jpg

מאמר לסיום הזוהר ה

Straipsnis Zoharo užbaigimui

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Tačiau koks gi yra žmogaus, nusipelniusio ateiti į „susiliejimą“ su Palaimintu Kūrėju šlovingumas ir privalumas?

115/116757.jpg

הסולם, פרקי חיים של המקובל האלוקי רבי יהודה לייב הלוי אשלג

„Hasulam“, rabi Jehuda Ašlago (Baal Sulamo) biografija

ravas Abrahamas Mordechajus Gotlibas

Nepaisydami kiaurai smelkiančių vėjų, audrų ir lietaus, veidus čaižančios krušos, sniego ir šalčio – Baal aSulamo mokiniai drąsiai, su didžiausiu atsidavimu ir pasiaukojimu vidury nakties keliaudavo į pamokas.

115/116559.jpg