kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • ואילו הבטחתני להשיג כל רזיך ולהיות בין הנשגבים אליך, ולא הלבשתם בי בהוה ממש – דייני. בעל הסולם דייני. Jeigu būtum tik prižadėjęs man pasiekti ir suvokti visas Tavo paslaptis (Kūrėjau), ir būti tarp labiausiai išaukštintų, bei išrinktųjų pas Tave, bet nebūtum to įvykdęs dabar būtent – man užtektų ir tiek. (Baal Sulamas „Man užtektų ir tiek“).

הקדמה לתלמוד עשר הספירות קלד, קלה, קלו, קלז, קלח

Įvadas į „Mokymą apie dešimt sfirot“

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Taip pat pravartu žinoti aukštutinį dėsnį: Negali būti jokio atvėrimo, jei prieš tai nebuvo paslėpimo.

115/116859.jpg

גילוי טפח וכיסוי טפחיים א

„Atverti sprindį ir užverti du“

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Pas didžiuosius išminčius, Kūrėjo žmones yra įprasta, kad tose vietose kur norima atverti kokį gilų dalyką, pradžioje sakoma: „Aš atveriu „sprindį“ ir užveriu du“.

115/117705.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Palaiminimai už džiaugsmą ir už skausmą

I. M. Lav

Pasakyta knygoje „Tehilim“ (150 sk.): „Kiekviena siela tegarbina Kūrėją!” Klausia išminčiai: „Nuo ko malonumą gauna tik siela, bet ne kūnas?“ Ir atsako: „Tai - kvapas“. Žodžiai ריח („kvapas“) ir רוח („siela“) yra tos pačios šaknies. Iš to išminčiai nurodo, kad ir už malonų kvapą taip pat reikia dėkoti Kūrėjui.

115/116345.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Lag-Baomer

I.M.Lav

Lag-Baomer – ypatinga diena, ryškiai besiskirianti nuo kitų Omero periodo dienų. Lag – tai yra raidės ל „lamed“ ir ג „gimel“ – taip žymimas skaičius „33“. Lag-Baomer – trisdešimt trečioji Omero diena, 18 ijaro.

115/116357.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Ijaro mėnuo

I. M. Lav

Jei dėl kokių nors svarbių priežasčių žmogus negalėjo įvykdyti Pesacho aukos priedermės nustatytu laiku, Tora suteikia jam galimybę tai atlikti praėjus lygiai mėnesiui po Pesacho, ijaro 14.

115/116351.jpg