kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • הא לחמא עניא די אכלו אבהתנא בארעא דמצרים. כל דכפין ייתי ויכול, כל דצריך ייתי ויפסח. השתא הכא, לשנה הבאה בארעא דישראל. השתא עבדי, לשנה הבאה בני חורין. הגדה של פסח Štai vargo duona, kurią valgė mano tėvai Egipto žemėje. Kiekvienas norintis gali ateiti ir valgyti, kiekvienas norintis atlikti Pesachą (Peršokimą), gali ateiti ir atlikti. Šiandien – čia, rytoj – Izraelio žemėje. Šiandien – vergai, rytoj – laisvi. (Pesacho Hagada)
  • !חג פסח כשר ושמח Linksmo ir košerinio Pesacho!

Praktinė Halacha (Įstatymai)

„Šmone esre“

I. M. Lav

Malda „Šmone esre“, dar vadinama „Amida“, yra visų trijų kasdieninių maldų ašis. „Šmone esre“ malda sudaryta iš aštuoniolikos palaiminimų, o po Antros Šventyklos sugriovimo prie jos pridėtas dar vienas – „Te nebus vilties kurstytojams“.

113/113051.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

„Tachanun“

I. M. Lav

„Tachanun“ („Maldavimas“) - tai padarytų nuodėmių išpažinimas ir jų atleidimo maldavimas. Pagrindinė „Tachanun‘o“ dalis – 6-as knygos Tehilim skyrius, kuris skaitomas sėdint.

113/113016.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Toros skaitymas pirmadieniais ir ketvirtadieniais

I. M. Lav

Šmot knygoje pasakyta: „Ir ėjo jie tris dienas dykuma, nerasdami vandens“. „Vanduo“ simbolizuoja Torą ir tas, kas tris dienas eina be „vandens“, tai yra be Toros, rizikuoja, kad siela išdžius ir užgrius visi pavojai, dykumoje tykantys vienišo keliautojo.

113/113023.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Malda „Mincha“

I. M. Lav

Ši malda atitinka auką, kurią aukodavo Šventykloje antroje dienos pusėje. Išminčiai pabrėžia ypatingą „Mincha“ maldos reikšmę ir sako, kad jos laikas – ypatingo Kūrėjo maloningumo laikas.

113/113031.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Malda „Maariv“

I. M. Lav

Jakovas, būdamas pakeliui iš Ber Ševos į Charaną, nustatė vakarinės maldos „Maariv“ tvarką. Jos laikas yra prasidėjus nakčiai – tai yra nuo to momento, kai galima danguje pamatyti tris vidutinio dydžio žvaigždes.

113/113033.jpg