kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • אַל תֹּאמַר אֲשַׁלְּמָה רָע; קַוֵּה לַיהוָה, וְיֹשַׁע לך. תּוֹעֲבַת יְהוָה, אֶבֶן וָאָבֶן; וּמֹאזְנֵי מִרְמָה לֹא טוֹב. משלי כ' – כב', כג Nesakyk: Atsilyginsiu už blogį, tikėk Kūrėju ir Jis išgelbės tave. Šlykštūs Kūrėjui neteisingi svarmenys, negerai yra neteisingos svarstyklės. (Mišlei 20 – 22, 23)

הקדמה לספר הזהר ב

Įvadas į knygą Zohar

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Taigi, kad viską aptarti pilnumoje, mes turime išnagrinėti keletą tyrinėjimų. Tik jokiu būdu ne uždraustoje vietoje, tai yra jokiu būdu ne Kūrėjo esmėje, nes „mintis negali Jo suvokti visiškai“.

115/115456.jpg

הקדמה לתלמוד עשר הספירות

Įvadas į „Mokymą apie dešimt sfirot“

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

(Sako Kūrėjas) „Aš nurodau jums, kad pasirinktumėte gyvenimą, kaip žmogus, sakantis savo sūnui: rinkis geriausią dalį iš mano palikimo, parodydamas šią dalį ir sakydamas, štai šitą imk. Apie tai pasakyta: „Kūrėjas mano dalis ir mano taurė, Tu laikai mano likimą. Uždedi ranką ant geriausio pasirinkimo, sakydamas: štai šitą imk“ (Raši komentarai).

115/115455.jpg

הקדמה לספר הזהר א

Įvadas į knygą Zohar

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Aš noriu šiame įvade išnagrinėti iš pirmo žvilgsnio paprastus dalykus, t.y. dalykus, jau daug kartų visų aptartus. Ir nors yra išlieta daug rašalo, norint juos paaiškinti, tačiau kol kas mes dar nepriėjome prie pakankankamo ir aiškaus supratimo.

115/115454.jpg

הקדמה לתלמוד עשר הספירות

Įvadas į „Mokymą apie dešimt sfirot“

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Atsakymas į šią uždarą mįslę מה טעם בחיינו (Ma taam bechajeinu) - koks mano gyvenimo tikslas? Parašyta: 'טעמו וראו כי טוב ה (Taamu u reu ki tov Hašem) – paragaukite ir pamatysite, koks nuostabus Kūrėjas.

115/115452.jpg

שערי קדושה חלק ד

Šventumo vartai Ketvirta dalis

rabi Chaimas Vitalis

Jau aiškinome trečioje dalyje, septintuose vartuose, kad yra penki šventos dvasios pasiekimo būdai.

115/115451.jpg