kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • Linksmos Chanukos šventės! !חג חנוכה שמח
  • בחנוכה היתה רק חניה מהמלחמה, וצריכים להמשיך הלאה, לכן בחנוכה הרמז הוא חנו – כה. רב ברוך אשלג, ברכת שלום, מכתבים Iš tikro Chanuką, buvo tik „pertrauka“, po kurios reikia tęsti „karą“,todėl per Chanuką duodama užuomina „Chanu- Ko“ („Ilsėjosi“ – „25“). (ravas Baruchas Ašlagas „Laiškai“)

הקדמה לספר הזהר ג

Įvadas į knygą Zohar

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Tačiau sunku suprasti, kad dėl tokio mažo žmogaus, kurio vertė net mūsų pasaulyje nėra didesnė už „plauką“, ir tuo labiau, lyginant su „aukštutiniais“ pasauliais, kurių didumui nėra ribų, taip stengėsi Kūrėjas? Ir svarbiausia: kam gi žmogui viso šito reikia?

115/115458.jpg

הקדמה לתלמוד עשר הספירות

Įvadas į „Mokymą apie dešimt sfirot“

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Avot: „Toks yra Toros kelias: valgyk duoną su druska, gerk saikingai vandenį, miegok ant žemės, gyvenk vargingą gyvenimą ir triūsk Toroje. Jei tu darai taip, esi laimingas ir yra gerai tau. Laimingas esi šiame pasaulyje ir gerai tau pasaulyje, kuris ateis“.

115/115457.jpg

הקדמה לספר הזהר ב

Įvadas į knygą Zohar

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Taigi, kad viską aptarti pilnumoje, mes turime išnagrinėti keletą tyrinėjimų. Tik jokiu būdu ne uždraustoje vietoje, tai yra jokiu būdu ne Kūrėjo esmėje, nes „mintis negali Jo suvokti visiškai“.

115/115456.jpg

הקדמה לתלמוד עשר הספירות

Įvadas į „Mokymą apie dešimt sfirot“

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

(Sako Kūrėjas) „Aš nurodau jums, kad pasirinktumėte gyvenimą, kaip žmogus, sakantis savo sūnui: rinkis geriausią dalį iš mano palikimo, parodydamas šią dalį ir sakydamas, štai šitą imk. Apie tai pasakyta: „Kūrėjas mano dalis ir mano taurė, Tu laikai mano likimą. Uždedi ranką ant geriausio pasirinkimo, sakydamas: štai šitą imk“ (Raši komentarai).

115/115455.jpg

הקדמה לספר הזהר א

Įvadas į knygą Zohar

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Aš noriu šiame įvade išnagrinėti iš pirmo žvilgsnio paprastus dalykus, t.y. dalykus, jau daug kartų visų aptartus. Ir nors yra išlieta daug rašalo, norint juos paaiškinti, tačiau kol kas mes dar nepriėjome prie pakankankamo ir aiškaus supratimo.

115/115454.jpg