kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • רבי יוסי הגלילי אומר אין זקן אלא מי שקנה חכמה. קידושין לב' – ב. שלבי הסולם, מועדים, מהו ענין יסורים בעבודה Rabi Josi iš Galilėjos sako: Senas – tas, kas įgijo išmintį. (Talmudas, Kidušin 32 – 2), (Šlavei haSulam „Kentėjimai dvasiniame darbe“)

Praktinė Halacha (Įstatymai)

„Kadiš“

I. M. Lav

Išminčiai sako, kad jei žmogus atsako: „Amen, tegul bus palaimintas Jo didis vardas...“, įdėdamas į tai visas savo sielos jėgas, tai Aukštybėse atšaukia bet kokį jam priimtą nuosprendį, netgi patį sunkiausią.

115/116093.jpg

פתיחה לחכמת הקבלה קמב, קמג

Įvadas į kabalos išmintį

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Tačiau, Zon de Acilut, šie mochinai skaitosi tik pirmos rūšies dešimties sfirot užpildymu.

115/116090.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Šabatas po vidurdienio

I. M. Lav

Kabala atskleidžia, kad trečiosios šabatinės trapezos laikas – tai didžiausio Kūrėjo palankumo laikas, didesnis netgi nei „Minchos“ metu.

115/116089.jpg

הערבות, המשך ממאמר מתן תורה כו

„Laidavimas“ (Atsakomybė), „Toros dovanojimo“ tęsinys

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Iš tikro šie dalykai yra aiškiai suprantami iš Toros teksto, t.y. čia aiškiai matomas pakvietimas, kurį Kūrėjas perdavė prieš Toros gavimą Izraeliui per Moše, mūsų mokytoją.

115/116088.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Priedermės, priklausančios nuo žemės darbų

I. M. Lav

Priedermė bikurim – naujo derliaus atnešimas į Šventyklą – „dėkingumo Kūrėjui išreiškimas „už tos žemės, kurią Tu davei man, derliaus pirmuonis“. Kaip bikurim atnešdavo septynias derliaus rūšis, tai kviečiai, miežiai, vynuogės, figos, granatos, alyvuogės ir datulės.

115/116086.jpg