kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • אַל תֹּאמַר אֲשַׁלְּמָה רָע; קַוֵּה לַיהוָה, וְיֹשַׁע לך. תּוֹעֲבַת יְהוָה, אֶבֶן וָאָבֶן; וּמֹאזְנֵי מִרְמָה לֹא טוֹב. משלי כ' – כב', כג Nesakyk: Atsilyginsiu už blogį, tikėk Kūrėju ir Jis išgelbės tave. Šlykštūs Kūrėjui neteisingi svarmenys, negerai yra neteisingos svarstyklės. (Mišlei 20 – 22, 23)

הקדמה לתלמוד עשר הספירות

Įvadas į „Mokymą apie dešimt sfirot“

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Tai panašu į pasakojimą apie vieną judėją, gyvenusį pas turtingą poną. Šis judėjas buvo labai ištikimas ir atsidavęs ponui, todėl ponas mylėjo jį visa siela. Kartą ponas turėjo išvykti į tolimą kelionę.

115/115608.jpg

מבוא לספר הזהר לא

Pratarmė knygai Zohar

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Tačiau knygoje Zohar parašyta, kad Acilut pasaulio indai ch – b – t – m didėja arba mažėja, priklausomai nuo žmogaus veiksmų.

115/115607.jpg

הקדמה לתלמוד עשר הספירות

Įvadas į „Mokymą apie dešimt sfirot“

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Todėl, kai žmogus nusipelno „Kūrėjo veido“ atvėrimo meilės lygyje, visi jo padaryti prasižengimai, netgi tie, kuriuos jis padarė tyčia, apsiverčia ir tampa priedermėmis!

115/115606.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

10-to teveto pasninkas

I. M. Lav

Keturios dienos metuose primena apie Šventyklos sugriovimą, ir jos atitinka 4 šios nelaimės etapus: tai 10 teveto, 17 tamuzo, 9 avo ir Gedalijos pasninkas. 10 teveto pasninkas tęsiasi nuo aušros iki saulėlydžio. Net jei ši diena išpuola penktadienį, yra pasninkaujama, nes yra parašyta: "...tą pačią dieną".

111/111013.jpg

מבוא לספר הזהר ל

Pratarmė knygai Zohar

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

„Jo Gyvybingumas“ reiškia „šviesą“, kuri yra apsirengusi „baltuose“ induose.

115/115605.jpg